Lékařský business

14. května 2011 v 14:44 |  Společnost
Účelem našeho zdravotnictví je léčit, nikoli vyléčit. Podmínky jsou jasné: ten, kdo mnoho neléčí, nebude placen. Doktoři se proto zařizují jako praví podnikatelé.
Dostanete se např. k očnímu. Kromě placených vyšetření vám nabídnou kapky, které byste o několik desítek korun levněji pořídili jinde. Z jedné ordinace se ocitnete náhle ve druhé. Doktorka tvářící se jako špatně vytřená řiť vás po přeměření zraku "předá" na celou hubu se křenícímu panu X. Ani se nestačíte nadechnout a vydechnout a už vám nabízí to a ono. Tak to máme 1560. Mějte se pěkně, nashledanou!
Dále by prý byla vhodná cvičení. První doktor naznačí: První hodina nezávazná, zkušební, bezplatná, pak se rozhodnete, jestli si chcete zaplatit další (hodiny zvíci několik tisícikorun).
Ve smluvený čas vpochodujete tedy do ordinace č. 2. První asistentka se na oznámení, že jdete na zkušební hodinu, moc netváří, je rozpačitá, takže vás "předá" kolegyni . Na tohle si musíte sednout.
Stále trváte na zkušební hodině zdarma: to by bylo nutné si zaplatit. A nebo hodinu omezit na přesné změření vady. Trpělivost dochází oběma stranám. Asistentka (mimochodem dcera doktorky) na otázku Jak jste se dohodly? prohlásí: běžte tady k paní doktorce, ta má ostatně lepší přístroje a bude to rychlejší.
Paní doktor se opět tváří jako špatně vytřená řiť. Působí nervózně. Strčí vám paličku, abyste už po x-té přečetli tabuli s písmenky a pak uhodí: Tak kdy budete mít peníze na ta cvičení? Za půl roku? Aha, kontrola za měsíc, takže za měsíc se rozhodnete.

Myšlenkové zákruty lékařů probíhají komorou s finančním filtrem a morálka se slušností odtékají do odpadní jámy.

K očním obtížím se přidávají žaludeční nevolnost a pocity odporu.
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama