Kdo koho na silnici brzdí

1. května 2011 v 22:22 |  Společnost

Přemítám, z jakého statutu by měl mít rychleji jedoucí dopravní prostředek na vozovce přednost. Podle představ majitelů vozítek s výkonem x set koní by se měl každý pěšák, cyklista, koňák, majitel kozího dechu či rezavého veterána nejlépe klidit do škarpy, když jen uslyší řítit se odněkud takové žihadlo.
Vzájemná zášť cyklistů a motoristů je celkem pochopitelná, Cyklisti z pohledu motoristy překážejí, komplikují dopravu - zjednodušeně brzdí provoz. Cyklista zase opáčí, že se od motoristů cítí pernamentně ohrožován na životě a obtěžován - hlukem, výfuky a také troubením, když nejede z pohledu řidiče dost po kraji.
Jakýkoli úžastník silničního provozu, tedy nejen motorista, ale ani chodec a cyklista si nemusí na vykotlané silnici kvůli jinému účastníku huntovat nápravu, riskovat píchnutí duše nebo vyvrtnutí kotníku.

Týpek ve fáru má pocit, že na kohokoli může troubit aby uhnul prostě proto, že nebude přece zpomalovat, když může ukázat, že mu to jede, když může dát na jevo spěch a tím svoji nepostradatelnost a vysokou cenu svého času. Což jsou všechno atributy bohatství a moci.
Kdo odmítá vymetat škarpy a přizpůsobí svou jízdu "povaze a stavu vozovky" může se dočkat dosti hysterického troubení několika řidičů po sobě.
Pomalejší je nejen omezen (musí dávat pozor, aby ho takový blázen nesmetl), ale je zároveň ponížen, uražen a právem pohoršen.

Příště až na mě bude někdo zjančeně troubit a povaha a stav vozovky mi to umožní, ukážu mu svůj prostřední prst.
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama