Září 2015

Malá záškodnická akce - pokračování 2. a poslední

19. září 2015 v 21:15 Co se jinam nevešlo

Tak jak vidíte, na sloupu už se skví opět cosi jiného. Veles se tlaku zdejších křesťanů příliš dlouho vzpěčovat nedokázal. Někdo jej sprostě strhl. A zanedlouho se objevila nevkusnými leukoplastmi přilepená "Modlitva Svatého otce Jana Pavla II. za rodiny". Tu jsem si řekla, že nebudu rozdmýchávat náboženskou nesnášenslivost a zkusím umístit Svatou Bramboru hned vedle - proč by ostatně nemohlo žít na jednom území více božstev či náboženství ve smíru a pokoji? A přidala jsem modlitbičku - vlastně verše vypůjčené od nějakého básníka (Čermák? Čermáček? Už nevím, jména zapomínám) Tak tedy:

Svatá Bramboro,
oroduj za nás
vyslyš naše hrozby!

Imigranti, sucho, oteplování, aneb jak se zbláznit

19. září 2015 v 16:48 Společnost

Těch "uprchlíků" začíná být všude nějak moc. Není před tím kam prchnout. Zapneš bednu nebo rádio, jistě tam budou omílat "uprchlickou písničku" o tom, kolik se zase kde tlačí lidí, kolik bychom měli přijmout atd. Dokonce i v místním rozhlase, v tom idiotském vesnickém médiu, vyřvává se cosi o "sbírce na uprchlíky". Nedám ani halíř. Pro mě jsou to migranti, táhnout pryč ze zemí, kde už se nedá žít, za životem lepším. Jenže proč bychom měli platit za něco, za co neneseme odpovědnost?

Kdyby prchali ze Sýrie před válkou čistě aby zachránili holý život, stačilo by jim dostat se do Zakavkazska nebo do Ruska. Tam to mají totiž mnohem blíž. Válka tam - alespoň zatím - nezuří.
Jenže tady kvůli jejich přílivu brzo bude.
Sýrie čítá 22,5 mil., Irák 33 mil., Afgánistán 30 mil. obyvatel. A to ani nemluvím o přemnožené Africe, kde lidi kvůli islámské agresi a rozvráceným ekonomickým poměrům prchají - kam jinam než do Evropy, ...kam je navíc idioti v politických funkcích zvou. Kam se asi tak všichni chtějí nacpat? Evropa není nafukovací, ale někdo má zájem udělat z ní druhou Bangladéž. Zatím se zdá, že jen vrcholní politici.

Když už teda někdo křičí, že tady mermomocí chce mít na výživu nějaké Afričany nebo Araby, ať si příkladně pár domů vezme a stará se. Proti tomu nemám nic. Zejména Arabky jsou zvyklé tak akorát pečovat o domácnost - po jejich, samozřejmě - a česky neumí nikdo z nich. Proč by ale měli platit povinně všichni z daní jen proto, že pár uřvaných multikulti, kteří dostanou v médiích nejvíc prostoru (a bokem kdoví kolil rybiček), si hrají za cizí peníze na velké humanisty.

Zatímco obyčejný člověk, kterého vyhodí z práce, může klidně skončit na ulici, aniž by to kohokoli zajímalo, kdejakému přivandrovalci zvanému uprchlík se musí zajistit důstojné živobytí.
Až tu budou hnít, vyhazovat se do povětří a tiše se rozmnožovat, bude pozdě. Vláda nás bude "chránit preventivními opatřeními" - šmírováním a špiclováním, kamery na každém rohu, odposlechy atd., jen se bude chumelit.
V zájmu celku, jak jinak. Mám sto chutí taky prchnout před touhle idiokracií, jenže kam? Na zeměguli není pomalu místečka, které by nebylo zamořeno, ať už jakkoli.

Klimatolog tvrdí, že migrační vlna je vyvolaná klimatickými změnami. V Sýrii prý byla v letech 2007-10 strašná vedra. Jenže přivandrovali, ba co dím, nechali se přivézt až teď, takže tím to nebude.

Jedna věc jsou klimatické změny a války (tady ať nesou zodpovědnost státy jako USA, Rusko, Izrael, nebo kdo vlastně), další neuvěřitelné tempo rozmnožování dané pravěkou mentalitou některých národů a etnik (vlastně to je špatný příměr, takovou pohlavní segregaci neznají ani opice, natož pračlověk). Jak by bylo možné ve státech, kde žena je podčlověk, který může nabýt jakous takous úctu jen v případě, že vrhne nejméně x žíznivých krků, zavést politiku jednoho dítěte po vzoru Číny? Ono to nějak samo vyhnije, Evropa vyhnije, skončíme v takovém srabu jako Africké státy, bída s nouzí, a to díky nadobyčej skvělým lodivodům, kteří mají zajištěny záchranné čluny pro chvíli, až loď Evropa půjde ke dnu.

Jak jsem se nechala namalovat

18. září 2015 v 15:50 Co se jinam nevešlo
Jak k tomu vlastně přišlo. Říkala jsem si, že v tomhle věku... by nebylo od věci také umět to, co umí dnes každá 14letá pubertální dívčina: umět se nalíčit. Abych, kdyby se náhodou vyskytla příležitost, nebyla vedle jako jedle.
Tak jsem tedy našla nějakou paní ve slevomatu a objednala se. "Kurs líčení" začal přednáškou o tom, jak nedříve je třeba "do hloubky" vyčistit pokožku. Samozřejmě speciální zázračnou vodičkou, protože tu špínu neumyje ani horká voda s mýdlem. (Dnes se čistí jedině "do hloubky" - zatím se marketéři nedostali k tomu, aby vybízeli zákazníky k vyčištění střev a jater, jejichž fungování má na pokožku vliv zcela zásadní; jenže to už by bylo v kosmetice trochu přes čáru - a nedalo by se na tom nic vydělat...)
Pak přišla na řadu další vodička "s peptidy" atd. Následuje představení vodiček, sér atd. Všechno s příměsí zázračných čistě přírodních věcí jako rybí olej, aloe vera, koloidním stříbrem atd.

Vždycky mě fascinuje, jak dokonale si lidi osvojí marketingové fráze, lákají zákazníky na kosmetiku "bez parabenů", ačkoli x let nazpět bez mrknutí oka vychvalovali něco jiného (s parabeny) a teď se za to nestydí. Čert to vem, čert je vem, každý soudný člověk ví, že levněji než vodičky s příměsí ho vyjde samotná přírodní léčivá látka - koupená rostlinka aloe nebo lahvička rybího tuku, které je dobré užívat i vnitřně.

Po skončení akce jsem si připadala přemalovaná. Kosmetička mi zamalovala kruhy pod očima, které mi vůbec nevadí. Make-up, tedy ta omítka, kterou na sebe ženy nanášejí, je podle mě zbytečná. I když nedostatky docela dobře zakryje, je vidět, že je zakrývá. A je tak dvojnásob trapné vědět, že dotyčný se stydí za své nedostatky, které se snaží zakrýt a přesto se mu to úplně nepodařilo. Na 5 metrů to vidět není, na blízko už jo. Stejně tak mi připadá trapné si domalovávat obočí, které nemám. Kosmetička žasla, jak se jí dílo podařilo, prý "úplně jiná ženská". No jo, ještě se nechat zřídit kadeřníkem a mohli by mě fotit do rubriky "Proměna" v dámských časopisech.

Jsem ráda, že jsem si vyzkoušela, co jsem chtěla: deset štětců a arzenál líčidel kupovat nebudu, vodičky ani séra taky ne. Možná občas použiju tužku za 90 ká, a trochu si jí načerním oči po vzoru horníků či egyptských kláloven, chcete-li. Patlat barvy na plátno mi dává více smysl, než nahazovat tělku na obličej.

Malá záškodnická akce

3. září 2015 v 9:52 Co se jinam nevešlo


Ale opravdu maličká. Rozmáhající se náboženská mánie mi začíná dráždit žlučník. Chápu, není lehké nezbláznit se v době, kdy se odevšud valí obrazy války, násilí, ohrožení, až jsou z toho lidi pološílení a ve své bezradnosti začínají věřit tomu, že jim pomůže už jen Panna Maria a všichni svatí. Obroda náboženská kypí a pučí, ometají se křížky a staví se nové, černoprdelníkům svítá na lepší časy.
Tak u nás nějaký trouba chtěl uhrát nějaké venkovské politické body; navezl tedy do lesa vlečku štěrku, upíchl naň dvě lavičky a zabodl kovovou tyčku natřenou na zeleno. ("Odpočinkové místo" co nevidět objeví pubertální, feťácká mládež a udělá z něj malou skládku odpadů, ale o to teď nejde.) Ihned se našel nějaký náboženský fanatik a pohotově olepil tu zelenou tyčku pouťovým obrázkem panenky Márie.
Co má Mária společného s lesem? Naštvala jsem se a vyrobila onačejší obrázek. Veles mi v ta místa zapadá určitě líp. Když jsem byla při výměně v nejlepším, šel kolem zrovínka týpek, který vždycky vypadá asi 10x agresivněji než jeho pitbul (tj. fakt zle) a tentokrát jsem ho viděla poprvé se usmívat. Že by měl Veles takovou moc?
Uvidíme, jak dlouho tam vydrží.

Pak jsem si říkala, že jsem věc mohla pojmout patafyzicky, vymyslet si nějakého zbrusu nového boha, třeba jménem Molador a napsat pod obrázek:

Moladore, zbav nás všech náboženských fanatiků!


Návod jak zničit pěkný kout

2. září 2015 v 22:31 Životní prostředí
... je velice prostý: natahejte tam turisty! To úplně stačí. Turista je většinou tvor shnilý, takže musí přijet všude autem. A kam dojede, tam se musí pohodlně vymočit, najíst a napít a mít připravenou nějakou atrakci, protože samotná příroda není tak zábavná, jako když se z ní udělá expozice v 3R, multimediální projekce atd.
Jsou věci, na které by jeden nepřišel, ne tak ochránce přírody. V Moravském krasu nastavěli hned 2 "Domy přírody", kde se může multimedialitou posedlý člověk nasytit. Padlo na ty domy hodně stromů, jsou totiž celé dřevěné. Naddimenzované posezení a lávka - nač troškařit.
Nechybí tu ani lanovka - až jsem si říkala, že měli přitvrdit a umístit ji přímo do Macochy, takovému lákadlu by nikdo neodolal a jistě by to hodilo víc.

Nevím, co by se muselo stát, aby to místo bylo uchráněno od turistů a "ochranářů". Možná kdyby se tam uložil jaderný odpad nebo tam něco malinko bouchlo.