Březen 2016

Řeč očí

29. března 2016 v 0:09 Co se jinam nevešlo
Následující úryvek jsem našla jsem v již zmiňované knize Rovnováha


Zaujal mě tím, že to je výpověď obyčejného člověka, a přesto úžasně výstižný.
Možná to také znáte, protože nepatříte mezi lidi, kteří by potřebovali chodit podle poslední módy, patlat na sebe šminky a prosedět každý měsíc určité penzum času u kadeřníka atd., ale zase nemáte tolik sebevědomí, aby dokázali být úplně lhostejní k opovržení pitomců, kteří na vás kvůli tomu shlížejí. Vlastně pro to nemám žádné vysvětlení - i když je mi jasné, že duševní obzory těch lidí málo kdy přesahují obzory blechy, přesto se člověk cítí jejich chováním pokořen. Naštěstí lze při troše úsilí odložit naučenou zdvořilost, přidat na drzosti a pěstovat jízlivý humor. Příležitostí je všude dost a dost.

Ještě lepší pokrytí

27. března 2016 v 22:59 Společnost
Internet věcí se začíná zabydlovat v našem světě. Nebude trvat dlouho a na síť bude připojen kde který krám. Už teď je možné pořídit si chytrou ledničku, takže si nemusíte pamatovat, co v ní máte, ale operativně do ní skrze telefon a kamery v ní umístěné nahlédnete přímo v obchodě. Jdete do půjčovny kol na jistotu, protože jste si přes "chytrý telefon" zjistili, že tam kolo skutečně stojí - a kolo přes bluetooth komunikuje s půjčovnou, ví kde jste a kolo nemůžete ukrást. Hračičkové hýkají blahem a úlevou, že si ušetří námahu a mohou uprázdnit další paměťové prostory ve své hlavě. Já ale tak nadšená nejsem.

Jednak mě neustálá nutnost manipulovat s přístroji vyloženě obtěžuje, jsem ráda, když u sebe nemám nic, co by se dalo ztratit. Jednak jedokázáno, že telefony a počítače mají devastující vliv jak na fyzickou schránu člověka (od očí po pohybový aparát), tak na jeho paměť a způsob myšlení. Mozek počítačových domorodců je organizován jinak než lidí, kteří ještě vyrostli bez PC - postrádá schonost soustředění, hlubší analýzy, protože je naučen je povrchně těkat podle aktuálních impulsů (v rytnu překlikávání oken prohlížeče atp.

A konečně se dostávám k bodu, proč jsem začala psát: když chceme, aby to vše fungovalo, když si nárokujeme, aby každá vařečka a škrpál byl opatřen mikropočítačem a připojen k síti, musíme mít také dostatečně silné vysílače mob. signálu. V Amsterodamu už instalovali vysílače na zastávky busu (aby mohli cestující "bez omezení" surfovat, posílat balíky dat sem a tam povětřím, být furt mimo ve virtualitě).

Tragédie všeho je, že dost se nikdo nezabývá tím, jaký vliv na lidské zdraví mají všechny tyto vysílače a elektromagnetická pole, kterým po tisíciletí nebyl lidský organismus vystaven. Resp. pár lidí se tím vážně zabývá, ale tyto informace se šíří pokoutně, do oficiálních médií se ani nedostanou a panuje tak kolem nich jakási konspirační mlha. Oponenti mohou amatérské vědátory i léčitele snadno zesměšnit, aniž by museli dokazovat nezávadnost svých zařízení. Nikdo se lidí neptal a neptá, jestli souhlasí s tím, aby v blízkosti jeich bydliště byly vybudovány další, ještě silnější vysílače mobilních sítí.
Zde si můžete přečíst zkušenost léčitele Pavla Hanzala. Problémem se soustavně zabývá např. Ing. Jaroslav Novák. Zde nějaké zdravotní statistiky.

Všechny legislativní normy toho se týkající jsou schvalovány bez jakéhokoli zájmu veřejnosti (protože média o nich nepíší), "bezpečné" limity se neustále navyšují. Počítá se s tichou podporou. Lidi infantilní, bez "chytrého telefonu" za chvíli budou tupější než opice, takže je potřebují a většina by patrně proti navyšování limitů elektrosmogu nebyla. Vesele se zamořuje životní prostředí, následky jsou nepředvídatelné. Do výzkumu rakoviny se investují miliardy, ale počet případů neutěšeně roste. Souvislosti s tímto ale nikoho hledat nenapadne. Lidský organismus má schopnost adaptace, ovšem pozvolné.

Moderní komunikační technologie mají devastující vliv jak na lidské zdraví, tak na vztahy. To ani není třeba ničím dokládat. Je žalostný pohled na hosty v kavárně, kteří každý sedí před otevřeným notesem a sem tam mimochodem spolu prohodí slovo.

Myslím, že je na čase se zamyslet nad tím, jakou společnost chceme mít - jestli nemocnou, polozpadlou a nefunkční, nebo její opak. S moderními technologiemi by se mělo zacházet mnohem umírněněji a obezřetněji, než jak se zachází. Měly by být vymezeny zóny, kde žádné elektromagnetické záření nebude, wi-fi free - čili Nechte notes doma!

V souvislosti s tím se ještě nabízí asociace na myšlenku antifragility N. N. Taleba - společnost natolik závislá na elektrozařízeních a připojení k síti je fragilní, stačí málo a sesype se. Probuzení může být velmi tvrdé.

Profesionální lháři

18. března 2016 v 17:00 Zámyšlenky
Existují profese, které po člověku vyžadují, aby v případě potřeby mlžil, dokázal podat informace tak, že z + se stane - a obráceně, prostě aby vědomě lhal. K tomuto jste, ať chcete či ne, nuceni, jestliže děláte práci politika, tiskového mluvčího či právníka. Člověk, kterému činí lhaní potíže, či dokonce cítí k němu vnitřní odpor, nemůže se s takovým povoláním sžít a zpravidla se do něj ani nehrne. Tyto profese přitahují jen lidi určitého druhu - obyčejně jim nezáleží na prostředcích, ale na výsledku, kterým je notný finanční obnos, který si mohou vykecat. Není náhoda, že doba, která staví na komunikaci a schopnosti prodat i to nejhorší za nejlepší cenu, právě tyto profese nadmíru dobře finančně oceňuje.
Ještě jedna profese je založena na přetvářce a sice herectví. Asi proto z herců tak snadno stávají politici - to hlavní: dělat, že dělám, žvanit o ničem, mlžit a přetvařovat se už umí. Libreto dodají povolanější.

Toxické úsporné zářivky

15. března 2016 v 23:26 Životní prostředí
Tak to tu máme. Který dacan asi prosadil, že se skoncovalo z obyčejnými žárovkami? Teď už můžeme jen sklízet plody tohoto rozhodnutí. Firma Ekolamp nám slavnostně dala na vědomí, že v roce 2015 lidi odevzdali do sběru přes 700 t(!) zářivek, které obsahují asi 25 kg rtuti - čili objem, který by dokázal zamořit 2 Slapské přehrady.

Velký potlesk. Na konci zprávy větička, že odpad třídí tak 50 % lidí, čili vody v objemu 2 Slapských přehrad byly za jeden rok zamořeny. Lidi jsou ochotni jít do sběrného dvora maximálně 1350 m, když je to dál, zářivku mrsknou do koše, na hnůj, nebo ještě líp, zanesou ji do lesa. To už je u nás takový zvyk a lidi si rádi dají tu práci. Les je k odhazování odpadu jako stvořený a lidi z české kotliny k tomu neodolatelně vábí.

Když jde o životní prostředí, je třeba počítat s tím, že lidi jsou shnilí a začasté i tupí, je jim jedno, jestli jejich odpadky zamoří vodu, nebo ne. Proto je třeba předcházet neštěstí a vyrábět pokud možno netoxické zboží. Úspornost zářivek je ve hvězdách. Jejich cena několikanásobně převyšuje obyčejné žárovky a tedy návratnost vkladu je nulová, i kdyby zářivka vydržela mnohem déle. Když připočteme náklady na bezpečnou likvidaci, nebo likvidaci následků při znečištění vod, dostáváme se už do mínusu zvíci strže.

Pokrok nezastavíte.

Studená informační válka

8. března 2016 v 22:50 Společnost
Tak tedy: na televizi se nedá už dlouho dívat ani z kilometru, ČR Radiožurnál se pro mě odvařil změnami B. Telecí - pardon, Tachecí. ČR Brno je pro sklerotiky a pamětníky 60+, na té stanici je jim stále 20, protože mohou poslouchat své milé mrtvé (obrazně i skutečně - Matuška, Vondráčková a další socpop zombie). Tak tedy jsem si myslela, že Vltava bude správná volba. Dávno není. Jednak se brzy začala zvrhávat, prahnouc po větší sledovanosti a přeměnila na jakousi Polodvojku. Na jakékoli připomínky měli universální odpověď: Musíme hledat i nové posluchače. Ti dosavadní jim nebyli dost dobří. Možná jim nedošlo, že tímto tahem si s Dvojkou polezou do zelí. Od té doby stále častěji můžeme slyšet stejné socpop hity jako všude jinde. Horší ale je, jakou politickou masáž nasadili (zřejmě na objednávku; nelze ani vyloučit, že jde o pouhé přizdisráčství). Člověk až žasne nad přičinlivostí redaktorů a moderátorů. Dokonale se mi tím zprotivili. Ani by jeden nevěřil, kolik se na kulturní stanici vejde povídek, dokumentů, zpráv, narážek a rozhovorů, kde by alespoň nechyběla zmínka o nebohých "uprchlících". Fakt mi to rozdírá srdce.

Před pár dny jsem četla článek, že vláda hodlá mediální masáží zpracovat neposlušné Čechy. A chce na to jít přes emoce, příběhy, ty dokáží dojmout a přesvědčit nepřesvědčené. Výsledek můžete slyšet. Dnes jsem udělala výjimku a skoro jsem litovala, že jsem slovo migrace, migrant, uprchlík nepočítala, bylo by to zajímavé. Ale ze všeho nejvíc mi vstávali vlasy z pořadu Psáno kurzívou, kde nějaký Zdeněk Grmolec pěl oslavné ódy na Ameriku: vynachválil jak pompu a patos politických předvolebních proslovů, tak způsob odívání Amíků v metropolitním (kam prý se na ně hrabem, my švejci...), nezapomněl si všimnout upracovaných manažerů odpočívajících po lehkém obědu na Manhattanu, kteří by prý v hliněných domcích páně Duška prý sotva mohli bydlet a že prý maloměšťáctví vlastně není zase tak špatné. Společnost na tradičním rodinném modelu přece stojí. Pak ještě zmínka o zbrojícím Rusovi, aby bylo pohádka úplná - tu zlo, tam dobro.
Přemýšlela jsem, do jakých hnusných normalizačních časů jsem se to dostala. Z rádia se line bububu o Rusích a pohádky o hodných Američanech. A zatímco redaktoři rozhlasu snaživě vytvářejí dokumenty o hrůzné době socialistické, možná ještě netuší, že jednou se bude (snad, doufejme) vysílat o cenzuře a demagogii této doby, o podivné normalizaci v tzv. demokracii. Měli by se stydět, že se tomu propůjčují.

Nedá se nic dělat, je nutné šířit odkazy na jiné zdroje vlastními prostředky, na vlastní náklady a ve svém volném čase. Studená informační válka je v plném proudu.

Kopni do základů EU, nacisty objevíš

5. března 2016 v 22:38 Společnost
Dneska si zanotuju zase jednu konspirační, jak se říká. Nejspíš by se mělo říkat "neoficiální verze". Realitu stejně neututláte. Když "nešťastnou náhodou" USA opakovaně bombarduje místo ISIS syrskou armádu a pak se navíc na místech, odkud se podařilo ISIS vyhnat, najdou americké zbraně a padáky, je těch náhod už nějak moc. A to jsme jen u jednoho nepatrného kousku toho obludného puzzle.

Zrovna jsem narazila na zajímavou souvislost Bilderberg - nacismus - EU.
Objevíte ji v těchto dvou odkazech.

"Představitelem a zakladatelem skupiny Bilderberg byl princ Bernhard z Nizozemí, vysoce postavený nacista.
https://www.youtube.com/watch?v=5YeyAaYp7Tw

"Jeden ze zakládajících členů Evropského hospodářského společenství, organizace, z níž EU nakonec vznikla, německý právník a prominentní nacista (člen NSDAP 1933 - 45) prof. dr. Walter Hallstein např. roku 1939 jako univerzitní profesor a člen Svazu "ochránců práva" - samozřejmě nacistického - veřejně podpořil norimberské rasové zákony a rasistickou pseudofilozofii "krve a půdy"."

http://www.reformy.cz/zpravy/nacisticke-koreny-bruselske-eu/

Zloduši a psychopati dávno obsadili nejvyšší místa, a jejich chuť mít co největší moc ve svých rukou je, zdá se, neodolatelná.

Když už, tak už

1. března 2016 v 23:17 Životní prostředí
Články druhých blogerů skýtají velkou inspiraci. Tak například blogerka Nikia se rozhodla dštít síru na palmový olej. Nejspíš proto, že to teď různě po síti šumí všude palmovým olejem.

Ne že bych byla pro, aby se kácely pralesy. Ani nejsem zastánce pseudopotravin - nezdravých otravin.
Ale když jsme u toho, proč nikomu nevadí, že se k nám dovážejí fazole z Etiopie, čočka téměř výhradně z Kanady (kde máte dost velkou šanci, že bude GMO), jáhlyz Číny atd. atp., ale české, ani kdybyste hledali virgulí, byste nenašli.
A to jsme u základních potravin. Když se rozhodnete, že budete konzumovat lokální potraviny, na obyčejný obchod/supermarket/sámošku zapomeňte. Musíte najít obchod s tzv. farmářskými (česky selskými) výrobky. Pokud u vás vůbec takový obchod je, máte štěstí. Pokud máte dostatek peněz, abyste tam pravidelně či výhradně nakupovali, máte štěstí trojité.

Když už někoho trápí, že se kácí prales kvůli palmám, proč jej taky netrápí to, že kvůli exotickému ovoci, pochutinám jako kakao, káva, čaj ad. byly a nejspíš jsou taktéž káceny tropické lesy?

Lidi by se měli zajímat o to, co jedí, a to nejen kvůli svému zdraví. Ale když už, tak nějak systematicky a s rozumem. Tím, že uděláte bubáka z palmového oleje, ale budete si dál ve velkém pochutnávat na kávě, banánech atd. z vás činí pouhopouhé pokrytce, kteří se nechají strhnout davem a budou se prát tu za olej, za rok zas za něco jiného. Ačkoli by úplně stačilo, kdyby konzumovali s rozumem.