Září 2016

Pepa Zimovčák kandiduje do senátu

11. září 2016 v 22:32 Zámyšlenky
Ano, vážení. Je to tu. Že se blíží volby ví už i obyvatelé Zakopaného, neb před a za dědinou se objevily dva billboardy (česky: kravsky velké plakáty) s P. Zimovčákem, an se spolu se svým histokolem kření do objektivu.

Nechci tu rozebírat, nakolik je člověk, který valnou část svého života strávil šlapáním do pedálů, kvalifikován zasahovat do zákonodárného procesu. Možná tak jako vy nebo já, možná ale ještě méně.

Chci říct, že mi na celé věci připadá přízračný mechanismus, jakým se lidé pramálo schopní, nebo naopak všeho schopní zhusta vyškrábou v hierarchii společnosti nejvýše.
Abyste požívali úctu, není potřeba nejdřív prokázat chrabrost v boji, přijít s novou myšlenkou, udělat dobrou věc, prokázat svůj ostrovtip atd. Stačí dostat svůj ksicht do veřejnoprávních médií. Pak už to jde samo.

Jestliže jste hloupí, ale umíte běhat nebo jste šik, nevadí. Pokud se vám podaří zabodovat v těchto branžích, máte na kariéru dobře zaděláno. Obličej už lidi znají, s tím se pak dá pracovat. Navíc takoví lidé bývají materiál dobře zpracovatelný a aranžovatelný, vycvičitelný atd. Jedním slovem tvárný. Další předpoklad, kteří tito lidi splňují, je, že touží po slávě (a obyčejně i bohatství) a zhusta jdou za nimi tvrdě.

Zpracovatelům této lidské hmoty významně hraje do karet fakt, že obecný lid uvažuje alogicky. Usuzuje totiž, že člověk, který se dostal do televize, se tam dostal, protože něco znamená. Omyl. Neznamená nic, zatím, ale díky známému ksichtu se může dobře použít pro jakoukoli kampaň, kde se z něj důležitá osoba vyrobí. Odborníci umí pracovat i se zoufalým materiálem, pro politickou kampaň nebo hudební průmysl je ho velká spotřeba.

Takhle se věci mají. Není se pak čemu divit, že armádu řídí herec, o lidských právech rozhoduje zpěvák a do senátu se (mj.) hrnou zmožení sportovci, kteří potřebují finanční injekci do zhuntovaných kloubů.

Nechci určité profese znevažovat. Jen se mi zdá, že vhodné kandidáty (např. do senátu) by - vzhledem k výše uvedenému - bylo vhodné hledat jinde.

Chyby

7. září 2016 v 22:31 Zámyšlenky
Chybovat je lidské. Ale v téhle době chybovat nelze.
Zařiďte to tak, aby byli všichni uštvaní a v neustálém stresu, aby si neodvolili protestovat na nevyhovující podmínky. Musí být zajištěn hladký průchod výroby, ať už jakékoli...
Ti co jsou o stupínek výš, budou vylívat svou frustraci na ty pod nimi. Proti špatně nastavenému systému se neohradí nikdo. Velestroj promazávají ochotně olejem svých mozků a svalů.
V nelidské době mohou prosperovat jen stroje, nelidé a otroci.