Říjen 2016

Akční plán na ochranu menšin

27. října 2016 v 11:00 Společnost
Další připomínka, jak se plní obavy nejčernější. Před pouhými dvěma měsíci jsem psala o tom, jak Politici vytváří podmínky pro příliv hladových hord

A dnes, vida ho. Dostala se mi pod ruku zpráva ještě horká, z kotle sotva vytažená. Na Slovensku už schválila vláda Akčný plán ochrany práv osôb patriacich k národnostným menšinám a etnickým skupinám na roky 2016 - 2020. Nenechte se mást, o cikány zcela určitě nejde, do těch se lijí peníze pořád. Jde o nové přivandrovalce. Zdroj je zde.

Podívejme se na jednotlivé body. Akčný plán stanovuje sedem operačných cieľov:

1. zabezpečenie komplexného prístupu k tvorbe právnych predpisov týkajúcich sa práv a postavenia národnostných menšín a etnických skupín;
- Koncepční přístup je základ. Když vytvářet příhodné podmínky, tak jedině koncepčně.

2. zlepšenie systému podpory kultúry národnostných menšín a etnických skupín;
- Jakou že kulturu myslí? Asi mi něco uniká.
Není kultury mimo Knihu. Teoreticky by tedy mohli dotacemi podporovat slovenksé překlady a výklady Koránu, přispívat na stavbu mešit atp.

3. účinnejšie zohľadnenie špecifík výchovno-vzdelávacích potrieb osôb patriacich k národnostným menšinám a etnickým skupinám;
- Patrně se budou muset slovenští žáci přizpůsobit muslimským zvyklostem, možná přibude před, během a po vyučování modlitba s povinným otloukáním hlavy o podlahu.

4. zlepšenie podmienok používania jazykov národnostných menšín a etnických skupín v praxi;
- Zcela jednoznačně: Slováci se budou brzy muset naučit arabsky, aby mohli být Arabové odbaveni na úřadech bez zdržení.

5. zlepšenie informovanosti verejnosti o národnostných menšinách a etnických skupinách prostredníctvom médií;
- Aneb kdo ještě nepodlehl propagandě, toho zpracují jako kynuté těsto. Až se nepozná.

6. zlepšenie mechanizmov participácie osôb patriacich k národnostným menšinám a etnickým skupinám na rozhodovaní o veciach, ktoré sa ich týkajú;
- Jasná věc, přivandrovalci dostanou volební právo, protože všechno, co se nahoře uvaří se jich bude přece týkat.

7. zvýšenie poznatkovej bázy slúžiacej k lepšej identifikácii cieľových skupín - národnostných menšín a etnických skupín a ich potrieb prostredníctvom štatistického zisťovania a výskumu.
- Nějak se to bude muset celé zorganizovat a udělat si v tom pořádek. Aby věděli, kdo ještě nedostal fáro a barák a dvě nezletilé Slovenky k tomu. Aby nebyly rvačky.

Tak to bychom měli. Zpráva slibuje, že už byly rozděleny cíle, vytvořeny časové rámce (jak jinak, bez rámců ani ránu) a rozdělena zodpovědnost. Když je potřeba, dokáží politici vyvinout starostlivosť skoro dojemnou.
Abyste si ale nemysleli, možná už je něco takového upečeno i u nás, akorát o tom nevím. Překvapení přicházejí každý den. Jak říkají sluníčkáři: žijeme v úžasné době.

Antibabiš

26. října 2016 v 22:06 Společnost
Znáte tu aplikaci, která vám po načtení čárového kódu zboží nahlásí, jestli výrobek pochází z některé z Babišových firem? Bez Andreje se jmenuje.
Představuji si situaci za pár let. Pobíháte po obchodě a marně hledáte zboží, po jehož načtení by se objevila zelená fajfka. Nemyslím, že je to úplná utopie. Před rokem jsem sepsala tuto zprávu.
Tehdy čítal seznam Babišových firem 57 položek. Nyní je situace daleko lepší/ horší - záleží, jestli patříte do Babišovy rodiny, nebo mezi zbytek. Seznam se rozrostl na neuvěřitelných 250. Za pouhý rok a něco. Je to vůbec možné? Přibylo vyhledávání, abychom se v tom lépe orientovali. Můžete ostatně nahlédnout.

Vidíte, jak dobře se vám může dařit, když se budete umět dobře ohánět. Štěstí máte ve svých rukou!

Uvažuji, jak moc asi chutná moc, skupování stájí jako v sázkách a dostizích. Pamatujte na to, že kdo má moc, bude mít brzy ještě víc. Koho nezlikviduje EET a s tím související možnost udat podnikatele za nenahlášení platby (STB je výborná škola), toho si Mr. Agrofert koupí.

Celé tohle podnikatelské tažení vypadá na nějakou vleklou, neléčenou nemoc.

zn. Důležité

11. října 2016 v 23:26 -> ODKAZY
Tentokrát odkazy dva:

1. Třetí ekonomická cesta - mezi socialismem a kapitalismem - už existuje. Dozvíte se mj., jak vypadá solidarita v praxi a že demokracie a znárodnění bank jde dohromady.

Zkušenosti z Kostariky přednáší Miluš Kotišová:
https://www.youtube.com/watch?v=Js8zrqmUjKM
https://www.youtube.com/watch?v=clo4uI7Clxw


2. Zbrojení, války, propaganda. Doporučuji poslouchat od 8. do 20. minuty.
https://www.youtube.com/watch?v=8Kr4WEerIwM

Blbafony

1. října 2016 v 22:23 Společnost
Dnes pár řádků o tzv. chytrých telefonech. Všiměte si jedné věci: čím "chytřejší" telefon, tím hloupější jeho uživatel. S chytrým telefonem můžete přestat myslet; nač se namáhat, když externí paměť a hromady aplikací kde k čemu máte neustále u sebe v kapse. Problém nastane jen když se vám vybije baterka nebo ztratíte signál.

Člověk až žasne, jak stačí lidem něco nabídnout a oni hned jak stádečko se s bekotem rozběhnou přesně tam, kde jim co kdo nasypal. Takto funguje trh i společnost: většina je jen pasivní masa, která své chování řídí nikoli vlastní vůlí a chtěním, ale nechá se řídit, nechá si namluvit, co má chtít a co má dělat, aby byl jejich život jak ze žurnálu. Pokud se ve stádu najde potřeba tvořit, tak zase v daných mezích (viz tisíce příruček pro tvořivé ruce atd.).

Blbafony byl výjimečný nápad ­- čím hloupější lidi, tím snáz lze jimi manipulovat.
Lidi místo na cestu nebo kolem sebe hledí do displeje a poslouchají tak čtvrtinou ucha, jejich vnímání je tedy velmi omezené. Vjemy jsou koridorovány do mozku z displeje, pro další už nezbývá prostor.
Uvedu příklad takového zpitomění.
Šla jsem s někým po neznámé vsi. Hledala jsem větrný mlýn a žlutá značka ukazovala směr. Šla jsem tedy najisto. Dotyčný ale ani pořádně nevnímal, co jsem říkala, sledoval mapu v telefonu, podle které zámek leží na úplně opačné straně. Mohla jsem říkat tisíckrát, že jdeme k větřáku a jdeme po značce, takže určitě dobře. Kopec nebyl tak vyčerpávající, jako ona "konverzace".
Přece nemůžu být tak chytrá jako ten krám na baterky, no ne? Spoluputující se probudil až u samotného mlýna. Povídá: A já si celou cestu myslel, že jdeme k zámku. Co dodat. Myslet určitě nemohl…

Blbafony a internet

Blbafony žel ovlivňují i to, jak vypadají webové stránky. Všichni se totiž přizpůsobují tomuto "trendům". Potřeba být připojen překoná i nechuť vyťukávat text jedním prstíkem a "čarovat" po obrazovce jako trotl.
Takže stránky se přizpůsobily. Jsou plné vyjížděcích prvků, vyskakovacích rolet atd., které obyčejně vyjíždějí, když nepotřebujete atp. Text aby na stránce pohledal. Samý obrázek a kravsky velký nápis (aby se čitatel na telefonu nemusel namáhat). Co se pohodlně vejde na počítačovou obrazovku (př. velká tabulka), je nyní rozparcelováno na x oken, přičemž pokaždé musíte kliknout, abyste se dostali na novou stránku/řádek.

Práce na PC je na úkor toho pomalejší a neefektivní. Sedíte u PC a jako byste měli blbafon s klávesnicí.

Počítám, že jsem zase jedna z miliardy, koho takové věci štvou.

Tak to chodí.