Březen 2017

Proč zachovat hotové peníze

15. března 2017 v 22:21 -> ODKAZY
Před nějakým časem jsem tu uvedla pár argumentů, proč je dobré neplatit kartou - strhla se kolem toho celkem nechutná mela, neb truhlíků, kteří bezrozmyslu a s nadšením přijímají všechno nové a radují se z toho jako předškolní děti, je všude dost. Zvlášť mezi blogovým potěrem.

Nyní jsem našla pěkně napsaný článek, který mi ušetřil práci. Můžete si udělat představu, kam zrušení hotovosti povede. Vše už je na nejhorší cestě. A ke vší hrůze ani nikdo moc neprotestuje, protože žábu chytře uvaří na pomalém ohni.

Čtěte ZDE


Johannes Rothkranz před tímto vývojem varoval již před 21 lety. Jak vidno, jeho předpovědi se vyplňují - scénář je napsán, kamera jede, film se točí. Pozor, ať se vám při četbě příliš nezatočí hlava!


Bosá obuv

6. března 2017 v 14:46 Zámyšlenky
Pobavil mě další módní trend: obuv nazvaná Barefoot alias naboso. O vymoženosti jsem se dozvěděla přes rodinného příslušníka, který je posedlý kupováním horkých novinek, které trh zrovna vyplivne na prodejní pulty.

Úžasný vynález, tyhle boty. Můžete chodit obutí a přesto mít pocit, že jste bosí. Nejednoho asi napadne: Tak proč raději nechodit bos a ušetřit tisíce za takové křusky? No proč? Vážně nevím. Když jsem si zkusila obout ten zázrak, ihned se mi vybavily tenisky z páté třídy ZŠ, koupené kdesi u rákosů. Stály pár kaček a spolehlivě jste v nich cítili každý kamínek. Nechtěla bych je znovu ani za za nic.
Jistě, vím všechno o reflexní terapii a nepopírám, že bosá chůze je úžasná věc (pokud zrovna netrpíte na nachlazení močáku).
Ovšem také je mi známo, že chodit po městě je hnus - protože psí výkaly, chrchly etc. A že dláždění je povětšinou rovné jako deska, takže si nohu přiliš nenamasírujete, když zrovna nešlapete na exkrementy nebo střepy skla. Hlavně ale si (ať už bosí skutečně či bosí v botech) na tvrdé městské dlažbě zhuntujete klouby.

Davová psychóza je strašná věc. Jak už to tak chodí, rodinný příslušník z nadšení poněkud vystřízlivěl a boty za téměř 2 tis. odpočívají v botníku. Když chodit bosky, tak zadarmo a nejlíp po lese.