Duben 2017

Zeleně svítící kříže

26. dubna 2017 v 21:23 Společnost
Statistika je sviňa, říkám. Tak například Vám budou všichni tvrdit, jak se máme dobře, čehož důkazem je prý věk dožití. Je to jedna z amnter omílaných médii. Já na to ale říkám: dožití v jakém stavu? Statistiky uměle natahují doktoři. Takový ležák, který roky močí do plínek, jen vylepšuje statistiku. Protože je kvalita naneštěstí nevyčíslitelná, není potřeba se o ni starat.

Co je ale vyčíslitelné, je počet lékáren. Jejich počet také hovoří o tom, jak zdraví jsme. I v takovém zapadákově, v jakém žiju, se uživí 2 lékárny, zato žádná zelenina, zlatnictví, natož kniha či obuv - které tu kdysi byly.

Statistiky SÚKL hovoří jasně: v r. 2006 bylo v ČR 2360, zato 2015 už 2562 lékáren, tedy za 10 let přírůstek 200. V Brně je nyní už 141 lékáren (data DRFG), vždycky když jdu městem všímám si, že jsou na každém rohu zeleně svítící kříže. Lid se krmí jedovatými potravinami ze supermarketů, pak běží do lékárny a následně je ještě nemocnější.

***


Obrázek z tiskovky: otevírání lékárny přisluhuje děkan svým žehnáním, interiér kropí svěcenou. Všude nafouknuté balónky jako u kolotočů, trapný klaun (to děti rády). Pěkná šaškárna.

Když uvážím, že všechny ty patáky mají vedlejší účinky... Zrovna se mi dostalo cosi do rukou. Na přípravek všichni pějí chválu. A když jsem rozbalila leták, zjišťuju, že tablety jsou obarveny barvivem E110 a E124. První je prokazatelně karcinogenní, druhé je z téhož podezříváno. Pfujtajksl.

Na dotaz mi od výrobce přišla odpověď podepsaná MUDr. XY DrSc., který se jal mudrovat o nepostradatelnosti přídatných látek v tabletách. Nasmolil toho kupu, až mi z toho bylo zle. Myslel si, že mě tím přívalem převálcuje, oblbne. Na to jediné, tedy proč nepoužívají přírodní barvivo třeba z červené řepy nebo z kurkumy namísto prokazatelných jedů, neřekl ani slovo.

Korupce kvete na všech stranách - od nejmenšího pěšáka, od klauna po děkana, od doktora k vědci. Každý se tváří, že by se pro dobro druhých udřel, i když opak je pravda.

Chemtrails

2. dubna 2017 v 22:43 -> ODKAZY
Nejspíš si řeknete: zase otravuje s nějakými kospiracemi...
Taky jsem si dlouho říkala, že pokud by nás někdo chtěl hromadně trávit, mohl by to udělat mnohem snáz, třeba skrze otravu vody a ještě by to vyšlo levněji. Jenže voda konec konců už otrávená je (fluor, chlór aj.)
Pak jen tak pozorujete oblohu a začne vám abnormálně hustý letecký provoz vrtat hlavou. V jednom okamžiku vídíte i několik letadel zároveň, jindy dvě těsně za sebou, tzn. že by musela startovat pár vteřin po sobě. Což se fakticky nikdy neděje. Všímejte si, že "hřmění" nad našimi hlavami prakticky neustává. Kam se hrabe Perun.


Videí na to téma je na síti spoustu.Myslím, že pro skeptiky je dobré pustit si vyjádření některých vědců. Harald Kautz Vella se k tématu dostal po haluzi - od zkoumání toho, proč umírají rostliny se dostal právě k chemtrails. Uslyšíte a uvidíte, opravdu velmi zajímavé. Možná se Vám to bude zdát hodně sci-fi - ale pokud jste někdy zabrousili do magie, fyziky, různých ezověd a sledujete vývoj techniky, do mdlob neupadnete.


Informace o působení hliníku, glyfosátů a dalších látek na lidský organismus si můžete doplnit přednáškou RNDr. Anny Strunecké, DrSc.
Pzn. 1: Všímejte si, kolik lidí odmítlo vystoupit, protože se bojí mluvit.
Pzn. 2: Poté, co Strunecká, rozeslala poslancům e-knihu Otázky a odpovědi k projednávané novele Zákona č. 258/2000 Sb. z pohledu biomedicíny, jí byl na Univerzitě Karlově zablokován e-mailový účet, který i v důchodu používala.

Zde to je.

Evropsky významná lokalita

1. dubna 2017 v 22:22 Životní prostředí
~ malé zamyšlení nad ochranou přírody ~

Definice: Přírodní rezervace je omezený prostor, na němž příroda může neomezeně předvádět své bohatství. Aneb rezervace coby výkladní skříně a zde žijící organismy jako raritní exponáty.

***

Příroda je jako celek jakýsi superorganismus, kde vše souvisí se vším. Není myslitelné, abyste odťali tu kus a tam další a mysleli si, že vše bude fungovat stejně jako dosud, jen na menší ploše. Jenže dnešní způsob ochrany přírody funguje právě tak.

Podstata ochrany spočívá dnes v tom, že si vyberete tu nějakou mez, tam kousek lesa či nějaký mokřádek a zarputile se perete za to, aby ani moucha zde nedošla k úhoně. Že v bezprostředním sousedství vykuchali kus lesa jaksi není důležité. Pozornost má CHKO a jiná území, v miniměřítku pak třeba tzv. Evropsky významné lokality (EVL).

Jednu takovou EVL jsem našla i kousek za humny. Potok, který se tu mírně rozlévá a rozléval desetiletí a staletí nyní stoupl ve svém významu na evropskou úroveň: dostal štempl a zelenou tabulku. Kolemjdoucí teprve nyní mohou docenit krásu a význam zdejší flory. Komické ale je, že les, který potok obklopuje, už před nájezdy těžařů nijak chráněný není a tak byl doslova zmasakrován. Viz foto.


Zde tentýž potůček po asi 50 m proti proudu - zde už břeh EVL není… Prostě jak se komu zrovna hodí.


Zřejmě jde jen o těch pár metrů čtverečních za cedulí. Nebo se zkrátka počítá s tím, že se nikdo ve věci nebude moc vrtat. Protože jak jsem našla v jednom dokumentu, cílem je:
Vytvářet územní podmínky pro podporu a rozvoj intenzivního lesního hospodářství a myslivosti bez významnějších omezení.
… ale zároveň vypadá dobře, kdy se sem tam někde píchne nějaká cedule, aby to vypadalo, že se něco dělá pro ochranu přírody. Ať žije pokrytectví!

Takových příkladů by bylo možné najít miliony. Před 100 a více lety bylo míst, kde by podobná cedule mohla být zapíchnuta, nespočetně. Skoro všude.

Podívejme se kousek dál. Potok, který je na svém "horním toku" také tak pěkně rozlit a také opatřen cedulkami (s podobným efektem jako na uvedeném příkladě), o pár set metrů se již proplétá zemědělskými pustinami bez konce. Zde se zuřivou zemědělskou činností pomalu zasypává potoční koryto. Občasný prudší deštík spolehlivě spláchne ornici do koryta a ta bude odplavena do Černého moře.


Na úprku vstříc černým zítřkům, přidám ještě pro připomenutí obrázek, jak může taky vypadat biotop květnaté bučiny v místech, která ještě lesničtí drábové nestačili vyrabovat: