Srpen 2017

Městská policie aneb o výkrmu budižkničemů

31. srpna 2017 v 23:50 Zámyšlenky
Nějakou dobu nazpět, když uhodily zlé časy, rozhodlo se město, že zruší policii v našem miniměstečku. Doba zlá ovšem pominula a objevily se opět nápady na znovuzřízení městské policie. Rázně a rychle vše proběhlo: byli naverbováni dva maníci, koupilo se jim policejní auto, zařídila kancelář. Údajně v návaznosti na to měl být zaveden i kamerový systém. (Ani nevím, kde všude jsou nastrčeny.)

Podle údajů jistého deníku počáteční náklady včetně výzbroje, výstroje a kamerového systému vyšly na 1,5 mil. Kč. Dále na jednoho policistu je potřeba vyčlenit ročně 450-500 tis. Kč. To není zrovna málo na ospalé, skomírající městečko, kde už není ani speciálka se zeleninou, banku právě zavírají, zlatnictví zkrachovalo dávno atd. - celkově krom hospodářských potřeb a žvance špatné kvality tu neseženete nic.

Údajně k zavedení policie vedla radní skutečnost, že v parku a na autobusáku se shromažďovala pubertální mládež, která obtěžovala svými projevy okolí. Souhlasím, dělali tam bordel. Proč ale hned sahat k represivnímu řešení? Ukazuje to jedině na zkostnatělý přístup. Např. jsem kdysi dávno narazila na zkušenost, jakou udělali někde v USA (?), kde zastávky HD okupovali taktéž otravní náctiletí. Jednoduše večer do pevně zabudovaných reproduktorů pouštěli klasickou hudbu, což pubescenty tak znechutilo, že se přesunuli jinam. Chápu, že někde se shromažďovat musí, neb jsou ve stádiu vytváření tlupy. Takové vybudování skateparku nebo crossové dráhy by mohlo splnit tento účel - ty tu však nejsou.

Přestárlé radní tedy nenapadlo nic lepšího, než vyhodit 1,5 mil. + každý rok 1 mil. na platy policajtů, kteří tu nebudou mít do čeho píchnout. Na ulici je potkáte jedině v autě - poctivě objíždějí obec, aby dělali, že něco dělají. Kdyby alespoň vylezli a chodili pěšky, aby mohli lidi, kteří mají co na srdci, s nimi promluvit. Ale proč by se snižovali k pěší chůzi...

Celá věc však nabyla další absurdní rozměr, když město zaměstnalo další dva maníky na místo asistentů těchto policistů. Ó ty hrůzo. Jejich jedinou a celodenní náplní je stát celý den u některého z přechodů a strážit občany překonávající zrádnou dráhu vozovky. Připadám si vždy, když je vidím, trapně - jednak je mi stydno za ně, že tam stojí jako nějací paňáci ve výkladu, jednak mě nasírá, že jsem vlastně pod dohledem jako nesvéprávná osoba, která na vlastní riziko ani nepřejde silnici. Dozírat na dopravu, to by bylo pro policisty taktéž pod úroveň.

Podtrženo, sečteno: zbytečné výdaje, práce na hovno, která není nikde vidět.

Šlo uvažovat třeba takto: zaměstnat jednoho člověka, který by pracoval ve večerní či noční směně - jakýsi novodobý ponocný, vyzbrojený i dovednostmi bojových sportů. Mohl by vystačil s motorkou. Z uspořených peněž mohla obec nakoupit zbraně a založit cosi jako domobranu. Pro případ nouze by to bylo mnohem lepší řešení, než když se má několik tisíc obyvatel spoléhat na "ochránu" dvěma maníky. Zvlášť když pomyslím na budoucnost a klepání imigrantů na dveře, tím spíš by bylo takovéto řešení účinnější, levnější, venkocem prospěšnější než to, které zvolilo 11 z 15 radních.

Na závěr ještě douška: že obec zaměstnává lidi, kteří by jinak práci nenašli, to není špatné, špatné je jen to, na jakou práci je využije: jestli na metení již zametených chodníků a hlídání přechodů, přes které nikdo nepřechází, nebo třeba na pěstování zeleniny pro potřeby obyvatel obce.Žluklé plány páně Sobotky

24. srpna 2017 v 20:12 Společnost

Vážení, doba je zlá, času málo. Pohnutlivé události se vrší jedna za druhou, že je člověk ani nestačí sledovat.Důležité je ve všem maglajzu vysledovat podstatné. Takovou je dnešní informace.Zatímco Boouš Sralbotka má v médiích plnou kolozubou hubu keců o tom, že ČR nebude přijímat imigranty podle EU nařízených kvót, za zády všech (tak se to jedině dá nazvat) přijímá dobrovolně přivandrovalce, které nastěhovává do bytů v Brně, Ostravě (byty OKD) a jinde. (jen tak na okraj: V brněnské "myší díře" jsem tuhle viděla černocha černého jako krém na boty zn. Vix, kterak tam na dece prodává dřevěné slony a podobný krám, jako někde na Italské pláži. Takže už je tu máme, hošany.)Zatímco tedy v médiích roztrubuje jedno, dnes se spolu se slovenským vlastizrádcem Fickem, frantíkem E. Makarónem a rakouským spolkovým kancelářem Ch. Kernem tito sešli a shodli na tom, že kontury jádra EU by mohli být známé do konce roku 2017. R. Fico zopakoval, že účast v jádru bude vyžadovat přiblížení v sociální či obranné politice. E. Macron prohlásil, že je proti daňovému a sociálnímu dampingu a potvrdil zájem vypracovat do konce roku 2017 společný plán.Sralbotka a Ficek se snaží vlézt hlavním maňáskům EU do tlustého střeva a udělají pro to první poslední. U nás bude Bohoušek ještě do voleb hrát divadýlko a pak obrátí stejně jako Ficek.

Převod z novinářské hantýrky: všude musí být stejné podmínky pro imigranty, všude se musí mít stejně dobře, jak v Makarónii, tak i u nás nebo u Slováků. Aby se nehrnuly jen tam nebo onam. Národní státy je třeba destruovat co možná rychle a za každou cenu. Pomůže tomu společný systém daní a vytvoření společné armády, kterým bude svorně terorizováno původní obyvatelstvo ať ve Francii, ať zde.Lidi, voda stoupá a všechny vory jsou obsazené nebo se právě potápějí. Přeji Vám šťastnou ruku v podzimních volbách, pokud je ještě vůbec jaká šance. Ovšem, obávám se, že Sralbotkovo rozhazování měďáků v podobě zvýšené - tak jako tak směšné - minimální mzdy, případně zvýšení platů ve státní správě bude opět zaručeně fungovat jako rajský plyn a ovčané si opět zvolí to největší zlo (kterým jsou téměř všechny strany ve vládě i v opozici).Ficek si dal říct a vyhandloval zřejmě samostatnost Slovenska s Junkerem za cenu ca 60 tis. Kč na hlavu, za krerou se snažil ukecat Junker Sralbotku.Tož tedy, bohové s námi.