Městská policie aneb o výkrmu budižkničemů

31. srpna 2017 v 23:50 |  Zámyšlenky
Nějakou dobu nazpět, když uhodily zlé časy, rozhodlo se město, že zruší policii v našem miniměstečku. Doba zlá ovšem pominula a objevily se opět nápady na znovuzřízení městské policie. Rázně a rychle vše proběhlo: byli naverbováni dva maníci, koupilo se jim policejní auto, zařídila kancelář. Údajně v návaznosti na to měl být zaveden i kamerový systém. (Ani nevím, kde všude jsou nastrčeny.)

Podle údajů jistého deníku počáteční náklady včetně výzbroje, výstroje a kamerového systému vyšly na 1,5 mil. Kč. Dále na jednoho policistu je potřeba vyčlenit ročně 450-500 tis. Kč. To není zrovna málo na ospalé, skomírající městečko, kde už není ani speciálka se zeleninou, banku právě zavírají, zlatnictví zkrachovalo dávno atd. - celkově krom hospodářských potřeb a žvance špatné kvality tu neseženete nic.

Údajně k zavedení policie vedla radní skutečnost, že v parku a na autobusáku se shromažďovala pubertální mládež, která obtěžovala svými projevy okolí. Souhlasím, dělali tam bordel. Proč ale hned sahat k represivnímu řešení? Ukazuje to jedině na zkostnatělý přístup. Např. jsem kdysi dávno narazila na zkušenost, jakou udělali někde v USA (?), kde zastávky HD okupovali taktéž otravní náctiletí. Jednoduše večer do pevně zabudovaných reproduktorů pouštěli klasickou hudbu, což pubescenty tak znechutilo, že se přesunuli jinam. Chápu, že někde se shromažďovat musí, neb jsou ve stádiu vytváření tlupy. Takové vybudování skateparku nebo crossové dráhy by mohlo splnit tento účel - ty tu však nejsou.

Přestárlé radní tedy nenapadlo nic lepšího, než vyhodit 1,5 mil. + každý rok 1 mil. na platy policajtů, kteří tu nebudou mít do čeho píchnout. Na ulici je potkáte jedině v autě - poctivě objíždějí obec, aby dělali, že něco dělají. Kdyby alespoň vylezli a chodili pěšky, aby mohli lidi, kteří mají co na srdci, s nimi promluvit. Ale proč by se snižovali k pěší chůzi...

Celá věc však nabyla další absurdní rozměr, když město zaměstnalo další dva maníky na místo asistentů těchto policistů. Ó ty hrůzo. Jejich jedinou a celodenní náplní je stát celý den u některého z přechodů a strážit občany překonávající zrádnou dráhu vozovky. Připadám si vždy, když je vidím, trapně - jednak je mi stydno za ně, že tam stojí jako nějací paňáci ve výkladu, jednak mě nasírá, že jsem vlastně pod dohledem jako nesvéprávná osoba, která na vlastní riziko ani nepřejde silnici. Dozírat na dopravu, to by bylo pro policisty taktéž pod úroveň.

Podtrženo, sečteno: zbytečné výdaje, práce na hovno, která není nikde vidět.

Šlo uvažovat třeba takto: zaměstnat jednoho člověka, který by pracoval ve večerní či noční směně - jakýsi novodobý ponocný, vyzbrojený i dovednostmi bojových sportů. Mohl by vystačil s motorkou. Z uspořených peněž mohla obec nakoupit zbraně a založit cosi jako domobranu. Pro případ nouze by to bylo mnohem lepší řešení, než když se má několik tisíc obyvatel spoléhat na "ochránu" dvěma maníky. Zvlášť když pomyslím na budoucnost a klepání imigrantů na dveře, tím spíš by bylo takovéto řešení účinnější, levnější, venkocem prospěšnější než to, které zvolilo 11 z 15 radních.

Na závěr ještě douška: že obec zaměstnává lidi, kteří by jinak práci nenašli, to není špatné, špatné je jen to, na jakou práci je využije: jestli na metení již zametených chodníků a hlídání přechodů, přes které nikdo nepřechází, nebo třeba na pěstování zeleniny pro potřeby obyvatel obce.


 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama