Září 2017

Ilumináti uvádějí...

10. září 2017 v 22:48 Zámyšlenky
... lipo PEZ.
Když jsem si všimla toho, kdo že podsunuje dětem zábavu a krmi, pobavilo mě to... s jistým mrazením v zádech.
Trefně poznamenal jeden pán, že tabákové společnosti, když se začala nad jejich businessmem stahovat mračna, vrhly se do potravinářství: jakožto machři na vytváření závislostí, angažují se teď zde. Cukr je jednoznačně droga. Dát na obal cukrovinky populární figurku je cesta k úspěchu - děti jsou zpracovávány od mala, mnoha kanály zároveň. Stávají se z nich konzumenti, brojleři společností - samozřejmě v případě, že z nich rodiče ty konzumenty nechají udělat.

Zas*aně krásné počasí

2. září 2017 v 21:32 Zámyšlenky
Pocházím z kraje, kde nezaprší, jak je měsíc dlouhý; někdy i jak je půlrok dlouhý. Tzv. hezké počasí tu máme skoro furt: obloha jako vymetená, nikde mráčku, v létě běžně vedra nad 30, když se zadaří, šplhají se až ke 40.
Pro milovníky deště, chladu a živě zelené flóry utrpení. Aby na tom nebylo dost, zpravodajské rosničky když hlásí právě podobné počasí, nezapomenou být nadšením bez sebe, protože bude "krásně". Já říkám "zas*aně krásně".

V době, kdy se téměř všichni dobrovolně živí odpadky ze supermarketů, starost o úrodu a krajinu vzala za své. Takže už nepotřebujeme dostatek deště, lze si vyhodit nohy na stůl a užívat slunce do aleluja. Koho zajímá, jestli se urodí řepa nebo mrkev, když za pár kaček můžete mít šmejd z kaufu.

Naši předci naopak sledovali počasí bedlivě. A když bylo potřeba, např. neváhali zmobilizovat faráře, aby vedl příslušné obřady a modlitby. Vtipně je to popsáno v knize R. Rollanda Dobrý člověk ještě žije. Venkované obléhají faru a nutí zdráhajícího se faráře, aby s nimi šel do polí a modlil se za déšť. Přírodní národy mají zase své tanečky, zpěvy a obřady k ovlivňování počasí (nu, vynechme nyní z úvah možnost, že manipulace počasín probíhá tak nějak mimo nás, moderními prostředky).

Jde mi o to, že kecy moderátorů v médiích o tzv. krásném počasí snad mohly způsobit to, že většina lidí prostě slunce + vedro + sucho považuje za ideální stav. Tedy stav, který si přejí. (Usuzuji tak podle toho, že když už je to výročí a dva dny v kuse pokapkává, třetí den si lidi začnou stěžovat, že by to tedy už stačilo a mohlo by být zase hezky.)
A tím, že si ho přeje většina, tak se také děje. (To, že přání a myšlenky ovlivňují realitu, je dávno dokázaná věc).

Lidi jsou tupci. Obrat myšlení (a konání) předpokládám nejdříve po prodělané katastrofě - hladomorech, bídě, nedostatku vody atd. Do té doby si můžeme užívat to ehm... hnusně krásné počasí.