Listopad 2017

Problém spadaného listí

23. listopadu 2017 v 23:08 Životní prostředí
Listopad valem uvadá. V ulicích však spadaného listí nevidět. Pravda, teď by už bylo zhnědlé a promáčené dešti. Lidi však jej kvapně odklízejí ještě za čerstva. Všechnu tu zlatou nádheru, která rozjasňuje ulice a zpovzdálí upomíná na léto.

Kdepak, pro romantiku nenechává dnešní svět žádný prostor. Ulice jsou vysmýčené jako pitevna.
Kolik úsilí a energie se kvůli tomu zbytečně vynaloží!
Listí po ulicích honí čety metařů vyzbrojených nikoli smetáky a hráběmi, ale motorovými fukary. Scéna jako z filmu Brazil. Listí létá na všechny strany, nad četou v mundůrech se řvoucími rourami se vznáší černý dým. Kolem náklaďáky rameny na korby nakládají ohromné tašky s listím a vozí to smetí kilometry za město.

Tolik času, lidské "práce", tolik smradu, benzínu, peněz a hluku...
To vše naprosto zbytečně.
A příští rok nanovo.
Ještě se divíte, že lidé raději sadí zakrslé jehličnánky a tůje? Chovají se racionálně, to je celé, protože se neradi listím špiní.
Lidská zvrácená potřeba uklízet se ve městské a obecní "péči o zeleň" zvrhla v nevědomé nebo spíš lehkomyslné poškozování životního prostředí. Vše se dělá silou a jaksi brutálně. Než vzít hrábě a jedním máchnutím uspořádat listí do kupky, raději někdo pět minut běhá s fukarem jako pominutý.

Přitom hrabat listí pěkně v klidu je sama o sobě práce krásná, takřka meditativní. Třeba na to lidi zase někdy přijdou

Duch doby

7. listopadu 2017 v 20:27 Zámyšlenky
Zdá se, že to, co se nyní odehrává na Západě a s menšími ozvuky i u nás, není nepodobné situaci v roce 1948, kdy malá skupina lidí pod pokřikem Ty kulaku! nebo Ty kapitalisto! převracela staré pořádky ke svému obrazu. Dnes jiné skupiny (antifa, genderoví pomatenci, pseudofeministky, tranďáci a spol., islamofilové, bělofobové ad.) křičí: Ty rasisto!, Ty kapitalisto!, Ty kolonialisto!, Ty sexisto! a převrací staré pořádky k obrazu svému.

Zatímco komunisti si za ideál zvolili dělníka, neokomunistům jsou vzorem primitivové, úchyláci a fanatici; těm bychom se měli napříště všichni snažit přiblížit a vyrovnat. Běda bělochům, kteří jsou bílí, inteligentní, tzv. normální a jsou na to (nedejte bohové) hrdí!

Opět se zde jisté síly snaží pošlapat rozum, důstojnost a hrdost a hodlají jim nadřadit primitivismus, násilí a hlupost.

Nikoli nezajímavé je na tom to, že skupina, která takto činí u nás, je totožná či těsně napojená na tzv. disent (v médiích samozřejmě jeho oslava nebere konce). Ti, kteří kdysi "bojovali proti komunistům", dnes používají jejich praktiky v novém a řekla bych ještě horším kabátě. Už nevezmou sami jako komunisti klacek, aby vás jím zmlátili, nýbrž zavolají si na to jiné pohůnky. pracují v rukavičkách, pouhým slovem, demagogií, skrze média. Jejich boj je clekově mediumní. Cílem je zabetonovat se ve svých pozicích, udržet si moc, vliv a koryto.

Kam ráčili již dokráčet soudruzi na Západě, si můžete poslechnout zde.
(2.00-18.00)


Žijeme v naprosto šílené době. Nezdá se mi ale, že by bylo tak těžké vybrat si v ní své místo. Ti, kteří dneska řvou spolu s dalšími pomýlenci, budou za čas tvrdit, že taková byla doba, nechali se zkrátka unést... atd. Nad ruinami budou si oprašovat ruce. Ale já jim to nesežeru.

zn. BIO

1. listopadu 2017 v 22:13 Zámyšlenky

O životě na venkově


Jen taková kratičká poznámka na téma BIO potraviny a současný život na venkově.
Většině lidí je jasné, nebo alespoň tuší, že odpadky vydávané za jídlo, kterými nás zahrnují super a hyper markety, nejsou pro naše zdraví to nejlepší. Ti uvědomělejší, ale hlavně ti movitější chodí nakupovat do zdravíček, "obchodů s opravdovým jídlem", nejrůznějších načinčaných speciálek, farmářských obchodů atp. (názvy si doplňte sami, nebudu jim ještě dělat zadarmo reklamu).

V celě věci se vyskytuje několik nesrovnalostí až absurdit.
Na venkově, který odjakživa byl spíží měst, o kvalitní jídlo nezakopnete.
Z lidí tam žijících se stali bezzemci, banda těch největších chudáků, kteří bouchají v místní nebo daleké fabrice, a na tom kousku zahrady za domem si vypěstují celkem asi pět mrkví. Na víc jim nezbývá sil, čas ani peníze (agrotechnika něco stojí). Na bývalém družstevním dnes vládnou agroferti aj. zmetci, kteří tam pěstují za jejich daně řepku - nic, co by se dalo zkonzumovat.
Venkov nefunguje jako dřív, stal se odkladištěm chudobných, námezdné pracovní síly závislé na (z)vůli zaměstnavatele.Když přijdou o práci, jsou namydlení.
Snaživý venkovan se tedy může honit jak divý a po směně ještě vyrazit na pole. Ale je to na sedření se, zvlášť pokud se třeba budete snažit samozásobit i živočišnými produkty.

Na malých vesnicích jste rádi, že je vůbec nějaká sámožka, zásobená agrofertí produkcí. O samotné zelenině už si necháme zdát i v městečku čítajícím pře 2500 duší (zlikvidováno EET). Chytrák opáčí, že stačí se poptat v okolí, že se určitě dá sehnat spousta věcí od lidí, kteří něco pěstují. Můžu z vlastní zkušenosti říct, že nedá! Když už se nějaký venkovan plahočí na poli, tak ne proto, aby Vám tu vydřenou zeleninu nebo cokoli prodal za šestáky, za které je někdo jiný vyhoní v nějakém roztoku. A zaplatit ho, jak by zasloužil, na to jsou venkováci moc chudobní.
Nějakou kozu nebo krávu nenajdete ani s detektorem - předpisy pro jejich chov jsou doslova na odstřel (viz minulý článek).

Když už se někdo moří s nechemickou produkcí, vyplatí se mu dovézt zboží do většího nebo velkého města - měšťáci jsou častěji při penězích, takže není problém s odbytem.
Oni vědí, že prospějí svému zdraví, a ještě se to pošimrá jejich ekoego. (Není ani nezvyklé setkat se s pohrdáním plebsem, který nakupuje tam a tam - rozdělení lidí na značkové a neznačkové...)

Štve mě to hlavně proto, že o tom, jestli si udržíte zdraví, rozhoduje vaše peněženka.
Myslím si totiž, že prostředky ke koupi zdravých potravin by měl mít každý, kdo se trochu snaží, a ne že zaplatíte nájem a pak žerete zbytek měsíce vymleté rohlíky, protože vám na nic jiného nezbyde...

Když chcete mít všechen komfort, zdravé jídlo až pod nosem, odstěhujte se do města. V absurdistánu řízeném z Bruselu nelze jinak.

Pzn. Dnes jsem viděla reportáž z Itálie - místní zemědělci ničí vlastní úrodu, protože na to od EU dostávají dotace. Podobně jako u nás. Itálie asi také nepatří k vyvoleným zemím.